"ZDRÓWKO na PIĄTKĘ!"
„Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej”

Witamy !

Począwszy od  bieżącego roku szkolnego nasze liceum bierze udział w programie prozdrowotnym „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej”. Jest to projekt edukacyjny w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, a realizowany w Polsce przez Instytut Żywności i Żywienia im. Aleksandra Szczygła w W-wie wraz z partnerami:

- Akademią Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w W-wie

- Instytutem Pomnikiem – Centrum Zdrowia Dziecka

- Polskim Towarzystwem Dietetyki.

Więcej…
 
Twój mózg też musi prawidłowo się odżywiać!

Jest najważniejszym organem naszego ciała – jego centrum dowodzenia! Jeżeli źle pracuje, odczuwa to cały organizm, wszystkie narządy. Dlatego o mózg trzeba dbać i dobrze go odżywiać. Spróbujemy zatem podpowiedzieć Wam, czego potrzebują nasze szare komórki oraz jak i czym je karmić.

Badacze z Uniwersytetu Zdrowia i Nauki w Oregonie sprawdzili, że dieta bogata w kwasy omega-3 oraz witaminy: C, D, E oraz z grupy B wpływają na lepszą pamięć i sprawność umysłową.

Wiadomo jednak, że nie wszystkie ryby są tak samo wartościowe pod względem odżywczym - podobnie sprawa ma się z warzywami.

Więcej…
 
XII EDYCJA KONKURSU „MAT – WYGRYWA MIŁOŚĆ, AKCEPTACJA, TOLERANCJA”

 

W dniu 29 listopada 2013r. w kinie „Forum” odbył się finał XII edycji konkursu „MAT – wygrywa Miłość, Akceptacja, Tolerancja”. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu problematyki HIV/AIDS, kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi wobec zarażonych wirusem HIV i chorych na AIDS oraz integrowanie młodzieży we wspólnych działaniach w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.

Więcej…
 
Profilaktyka raka piersi

Październik jest miesiącem poświęconym profilaktyce raka piersi. Międzynarodowym symbolem walki z rakiem piersi jest różowa wstążeczka.

Czy wiesz, że rak piersi jest jednym z najczęstszych i najgroźniejszych nowotworów złośliwych?

W Polsce rak piersi jest najczęstszym nowotworem, na które zapadają kobiety. Każdego roku rozpoznaje się go u ponad 14,5 tys. Polek. Najwięcej zachorowań notuję się między 50. a 79. rokiem życia. Nieleczony rak piersi najczęściej kończy się śmiercią w ciągu 3 lat, a każdego roku z tego powodu umiera ponad 5 tys. kobiet w Polsce. Najlepszą ochroną jest profilaktyka. Wykryty w ten sposób nowotwór jest prawie w 100% wyleczalny. Nie prawdą jest stwierdzenie, że nie dotyczy on nas młodych kobiet. Powinnyśmy już teraz uczyć się techniki samobadania piersi.

https://www.youtube.com/watch?v=wd-dRxxf-mY

https://www.youtube.com/watch?v=H6jvE4vaoa8

Więcej…
 


.