I WOJEWÓDZKA LICEALIADA SOBIESKI CUP O PUCHAR DYREKTORA V LO W TENISIE ZIEMNYM

7 czerwca 2018 roku w V LO w Białymstoku odbyła się pierwsza Licealiada w Tenisie Ziemnym. Wśród uczestników byli reprezentanci: II LO w Białymstoku, ZDBiG w Białymstoku, III LO w Suwałkach oraz V LO w Białymstoku. Uczestników i ich opiekunów przywitali: Teresa Zarzecka, wicedyrektor V LO w Białymstoku oraz Dariusz Jabłoński, nauczyciel wychowania fizycznego, pomysłodawca i organizator imprezy.
Na początku przystąpiono do losowania par, które zmierzyły się w pierwszym meczu. Z kolei wyłoniono 3 finalistów, którzy mieli zmierzyć się w walce o najwyższe lokaty. Za profesjonalny przebieg zawodów odpowiadał sędzia Krzysztof Ambrożko, instruktor tenisa Polskiego Związku Tenisowego. Poziom gry uczniów był bardzo wysoki. Do wyłonienia zwycięzcy w finale w kategorii chłopców rozegrano trzy sety. W ostatecznej klasyfikacji zwyciężył Maksymilian Sańczyk, uczeń pierwszej klasy II LO w Białymstoku, który w decydującym meczu pokonał Pawła Czernialisa, ucznia klasy drugiej (III LO w Suwałkach) w stosunku 2:1. Na III miejscu uplasował się uczeń klasy drugiej, Jan Mojsiewicz (V LO w Białymstoku).
W finale kategorii dziewcząt zmierzyły się dwie uczennice: Emilia Mikhaliowa i Natalia Lewczuk. Reprezentowały one II LO w Białymstoku. Ostatecznie zwyciężyła Natalia Lewczuk, pokonując przeciwniczkę 2:O.
Ceremonii wręczenia medali, pucharów i nagród rzeczowych przewodniczył Antoni Ćwikliński dyrektor V LO w Białymstoku. Fundatorami nagród byli: Bank PKO SA Oddział w Białymstoku oraz Sklep Sportowy „Kometka” w Białymstoku.
Zawody odbyły się na nowo wybudowanym korcie tenisowym o powierzchni polipropylenowej, obiekcie należącym do V Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Inwestycja powstała w ramach projektu „Budżet Obywatelski” (2016r.). Na projekt „Osiedlowo – na sportowo z V LO” zagłosowało ponad 8 tys. osób.