Następny etap realizacji projektu „Wspólną drogą w przyszłość”

  • Post author:
  • Post category:Bez kategorii

2 października nasi spółdzielcy razem z opiekunem Agnieszką Sadowska odbyli jedną ze swoich wizyt studyjnych w Areszcie Śledczym przy ulicy Kopernika w Białymstoku.
Kierownik Działu Penitencjarnego Pan Cezary Łempicki razem z kapelanem aresztu, starszym psychologiem, jednym z wychowawców oraz strażnikiem (jak się później okazało naszym absolwentem, który bardzo ciepło wspomina lekcje z Panem Bokauszynem) wprowadzili nas w tajniki pracy na terenie więzienia, praw jakie mają pozbawieni wolności, a także opowiedzieli o historii aresztu. Uczniowie mogli zadać nurtujące ich pytania i zwiedzić obiekty w których przebywają osadzeni, między innymi salę konferencyjną, radiowęzeł, świetlicę, kapliczkę, bibliotekę, pokoje wychowawców no i oczywiście cele ( w jednej z nich nagrywany był teledysk do utworu „Niech żyje wolność” zespołu Boys) i izolatkę.
Pomimo specyfiki tego miejsca, na koniec, wszyscy zgodnie stwierdzili, że czuli się tam dobrze i podziękowali Panu Kierownikowi za serdeczną i miłą atmosferę jaka tam panowała podczas wizyty.

AS

DSC_0038 [800x600]