Otwórz serce! Zostań Świętym Mikołajem!

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia pragniemy jako społeczność VLO wziąć udział w programie Rodzina Rodzinie.

Program obejmuje rodziny poszkodowane w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Jest to pomoc udzielana konkretnej rodzinie w nawiązaniu do tego, co mówił Papież Franciszek:

”Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować”.

Nasza inicjatywa obejmuje także małego Huberta z Białegostoku, chorego na padaczkę lekooporną, który pilnie potrzebuje zebrać fundusze na zakup fotelika. 9-letni Hubert choruje na padaczkę lekooporną, niemożliwą do opanowania. Padaczce towarzyszy mnóstwo chorób: wiotkość mięśni i stawów, opóźnienie psychoruchowe, poszerzone przestrzenie międzymózgowe i torbiele w mózgu. Stan Hubisia nadal się pogarsza, w żaden sposób rodzice nie są w stanie opanować jego napadów. Nawet podawanie 5 silnych leków nie hamuje niczego.

Stary fotelik po starszym barcie nie zabezpiecza prawidłowo Huberta w trakcie podróży na rehabilitację czy do lekarza. Chłopiec nie jest w stanie samodzielnie zająć miejsce w foteliku, nie trzyma w nim pionu, zsuwa się z niego podczas jazdy. Najbardziej bolesna jest świadomość rodziców, że ich dziecko przewożone jest w sposób poważnie zagrażający jego życiu.

Prosimy więc Was o wsparcie naszej inicjatywy. Otwórz serce! Zostań Świętym Mikołajem!

EW

hubert-na-stronke