Pobierz aplikację, zeskanuj kod i czytaj książki za darmo

Od 7 listopada przez miesiąc będzie można czytać darmowe e-booki i audiobooki.

W ramach akcji Czytaj PL do obiegu trafi 12 książek. Żeby sięgnąć po którąś z pozycji trzeba pobrać na swój telefon darmową aplikację Woblink, a później przejść do zakładki Czytaj PL. Wtedy można już skanować kody do konkretnych książek.

Gdzie je znaleźć? Na przystankach komunikacji miejskiej i plakatach. Wszystkie punkty będą dostępne na początku tygodnia na mapce na stronie czytajPL.pl.

Akcja w Polsce odbywa się czwarty raz. Białystok uczestniczy w niej po raz pierwszy. W tym roku użytkownicy aplikacji mogą korzystać z nowych funkcji. Żeby wypożyczyć wszystkie książki, wystarczy jeden kod. Reklama

– Można też zaprosić pięciu znajomych z mniejszych miejscowości czy zza granicy, którzy nie mogą zeskanować kodu. Wtedy oni też otrzymają dostęp – mówi Jakub Kulasa, koordynator projektu.

Miłośnicy książek będą mogli pobrać na swój telefon pozycje klasyczne, takie jak „Inne pieśni” Jacka Dukaja czy „Lśnienie” Stephena Kinga. Ale będą też nowe tytuły – „Trawers” Remigiusza Mroza, „Co nas zabije” Davida Lagercrantza, czy „Czerwony kapitan” Dominika Dana, na podstawie którego nakręcono film z Maciejem Stuhrem. Na półce wirtualnej wypożyczalni znalazła się także biografia największego wizjonera XXI wieku Eleona Muska i książki dla poszukiwaczy ciekawostek naukowych – „W rzeczy samej” Marka Miodownika oraz coś dla miłośników języka polskiego i Pauliny Mikuły. Pulę 12 tytułów zamykają „Złodziejska magia” Trudi Canavan, „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” Andrzeja Maleszki i „Ósme życie” Nino Haratischwili. Osiem książek będzie dostępnych w dwóch wersjach, jako e-book oraz audiobook. Akcja w Białymstoku potrwa od 7 do 30 listopada – wtedy można pobrać aplikację. A książki będzie można czytać jeszcze w pierwszym tygodniu grudnia.

Czytaj więcej: http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/pobierz-aplikacje-zeskanuj-kod-i-czytaj-ksiazki-za-darmo,11427673/

 

Pobierz aplikację, zeskanuj kod i czytaj książki za darmo!