Podsumowanie Podlaskich Mistrzostw w Ortografii.

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”- tłumaczył z dumą renesansowy twórca Mikołaj Rej. Język piękny, ale niełatwy, o czym przekonali się uczestnicy XXI Mistrzostw w Ortografii. 11.04.2022 poznaliśmy nazwiska zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu organizowanego przez V Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku.

W kategorii szkół podstawowych wygrała Zuzanna Trojgo ze Szkoły Podstawowej Nr 53 w Białymstoku, natomiast najlepszym uczniem ze szkoły średniej okazał się Mikołaj Pawlak z VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i udział w konkursie. Wyrażamy również wdzięczność Honorowemu Patronowi Mistrzostw: Panu Prezydentowi Miasta Białegostoku. Jesteśmy wdzięczni fundatorom nagród: Panu Prezydentowi Białegostoku Tadeuszowi Truskolaskiemu, firmie Rosti Polska, firmie Fastcar Piotr Dworakowski, oraz firmie Bartosz. Dziękujemy także wszystkim Patronom Medialnym, wśród których byli TVP Białystok, Radio Białystok, Radio i, Radio Akadera, Kurier Poranny i Gazeta Współczesna.

Mamy nadzieję, że już za rok znów usłyszymy ciepłe słowa piosenki Agnieszki Osieckiej „Ucz się polskiego…. Co złego to nie my…”.