Skanuj kod i czytaj!!!

Już po raz trzeci V LO przystąpiło do ogólnopolskiego projektu „Upoluj swoją książkę” . Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a być może także i na świecie.

W ramach projektu , który odbywa się w dniach 2-30 listopada br., będziecie mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Do szkoły trafiły specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

W 2019 roku akcja jest obecna aż w 21 miastach Polski, a także w 1305 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju. Po raz drugi akcja przekracza też na taką skalę granice państw – jej plakaty trafiły do 8 Miast Literatury UNESCO na całym świecie!

Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju – w naszej szkole znajdziecie 3 takie plakaty.

Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć niezwykle popularne bestsellery.

Książki dostępne w ramach projektu

Już po raz trzeci w ramach akcji „Upoluj swoją książkę”, organizowanej z inicjatywy Instytutu Książki, plakaty akcji umożliwiające bezpłatny dostęp do bestsellerowych e-booków i audiobooków trafiły także do 1305 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju. Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja Czytaj PL jest od początku realizowana jako element programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Gorąco zapraszamy do czytania! Dodatkowe informacje w bibliotece szkolnej.