Spotkania z tańcem

„Więcej niż tańczące parabole“ – taneczny projekt edukacyjny, realizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca od 2011, którego celem jest rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży miasta Białegostoku zainteresowania tańcem, które ma pomóc w stawaniu się aktywnym i świadomym odbiorcą sztuki tańca. Jest to jedyny taki projekt w regionie.

Tegoroczne edycja obejmowała innowacyjną w formie i treści edukację młodzieży, odbywającą się poprzez realizację twórczych spotkań z tańcem, zakończonych prezentacją.

Zapraszamy na pokaz podsumowujący pt. „Cztery pory roku tańca” – ostatni etap projektu z udziałem uczestników. Młodzież pracowała z wieloma choreografami i tancerzami oraz miała okazję zapoznać się z różnorodnymi stylami tanecznymi, m.in. balet, jazz, taniec współczesny, hip hop  czy bollywood. Prezentacja ta jest zwieńczeniem pracy i próbą pokazania jak w kreatywny sposób możemy bawić się tańcem, rozumieć go oraz doświadczać.

Pokaz odbędzie się w DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych, ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10 w Białymstoku. 21 listopada 2015, godz. 19:00, wstęp wolny.

Uczestnicy projektu:

Eugenia Lotca, Wiktoria Skumbin, Monika Grygieńcza, Marlena Jabłońska, Weronika Winnicka, Luiza Kolosa, Angelika Połuszejko, Julita Kotyńska, Karolina Kondzior, Julianna Roj-Rojewska, Kamila Olszewska, Monika Wasilewska

Koordynacja projektu:

Ewa Hubar, Karolina Garbacik

Muzyka:

Natasza Topor, Krzysztof Ostasz

Projekt Więcej niż tańczące parabole jest zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki I Tańca w ramach program MYŚL W RUCHU 2015.

 

plakat [800x600]