Sukcesy UKS „Victoria”

Sierpień 2015 roku na długo zapadnie w pamięci uczniów VLO należących do UKS ,,Victoria”, bowiem minął pod znakiem ciężkiej pracy, integracji zespołowej, co w konsekwencji owocowało wieloma sukcesami. Przede wszystkim członkowie UKS Victoria pod zawsze czujnym okiem Pani Tatiany Matuszelańskiej brali udział w Mistrzostwach Sportowo Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej w Lublińcu w dniach 20-24.08.15r. Klub wystawił dwie drużyny- męską w składzie: Karol Czarniecki, Rafał Rusinowicz, Sebastian Niczyporuk, Rafał Popiołek, Jakub Dudziński oraz drużynę dziewcząt – Paulina Łapińska, Weronika Biała, Dominika Dębowska, Laura Stankiewicz oraz Magdalena Plewkiewicz.

Team męski w klasyfikacji generalnej zakończył zawody na 2 miejscu. Ponadto w konkurencji „Bieg na 4 km” kapitan zespołu, Sebastian Niczyporuk zajął pierwsze miejsce indywidualnie osiągając czas 14 min. 41 s. Warto nadmienić, iż wszystkie konkurencje oprócz pływania wykonywane były w mundurach i butach wojskowych, co bardzo utrudniało zadanie. Drużynie dziewcząt również poszło świetnie : trzy zawodniczki z pięcioosobowego zespołu startowały w zawodach tego typu po raz pierwszy. Niestety do podium zabrakło niewiele i w ostatecznym rozrachunku zajęły 4 miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt. Na koniec przedstawiciel 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej  wręczył młodym „wojownikom” pamiątkowe albumy oraz życzył powodzenia na zawodach i wielu sukcesów w życiu osobistym.

Wszystkie sukcesy były możliwe dzięki życzliwości wielu osób oraz determinacji zawodników w ciągu kilku tygodni ciężkich przygotowań na obozie w Orzyszu.

TM, BK