„Wielki konkurs na recenzję książki – listopad”

W listopadzie w „Konkursie na recenzję książki” pierwsze miejsce zajęła Karolina Gogol z klasy 2F. Karolina otrzymuje bon podarunkowy (księgarnia) na kwotę 50 zł, recenzja jest opublikowana na stronie internetowej szkoły.
Zapraszamy do konkursu w grudniu, recenzje należy przesłać do 20.12.2015 r. na adres vlobiblioteka@wp.pl.
,,Ocalona z piekła’’ – recenzja – Karolina Gogol
Książka ,,Ocalona z piekła’’ jest autobiografią Ani Golędzinowskiej. Jest to młoda kobieta, która opowiada niezwykłą historię swojego życia, pokazuje swoje dążenie do celu, marzeń, raju. Pragnęła zostać modelką i w końcu udało się. Wyjechała do Włoch do Mediolanu ale to co ją tam spotkało bardzo mijało się z jej wyobrażeniami. Trafiła do piekła, z którego z trudem udaje jej się wydostać. Autorka przedstawia swoje dążenie do wielkiej i jedynej miłości, w końcu po wielu cierpieniach, trudach odnajduje ją i choć jest u szczytu sławy ona oddaje się Bogu. Bardzo poruszająca lektura. Książka ta łatwo trafia do odbiorców dzięki temu, że autorka pisze szczerze oraz prostym, łatwym w zrozumieniu językiem. Wzbudza do zastanowienia nad własnym życiem, postępowaniem, do refleksji. Autorka ukazuje bardzo ważne problemy, sytuacje, które można także potraktować jako przestrogę aby być czujnym, uważnym i rozsądnym podejmując decyzje, które mogą mieć wpływ na dalsze życie.
Polecam tę książkę wszystkim, ponieważ w każdym wieku trafia ona do czytelnika w inny sposób. Ludzie ze względu na wiek jak również i płeć mogą interpretować te zwierzenia po swojemu.