REGULAMIN SZKOLNEGO BUDŻETU PARTYCYPACYJNEGO_VLO 

Szkolny Budżet Partycypacyjny – II edycja

 17 lutego 2023 zakończony został pierwszy etap Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego. W tej edycji, zespół koordynujący w składzie Anna Radź kl 3dn, Maja Malecka oraz Martyna Syczewska  kl 3gn, Anna Malecka kl. 1bn i Natalia Grodzka kl 2dn  przeprowadził lekcje rówieśnicze w klasach pierwszych.

Kolejny etap przed nami. Zachęcamy do generowani pomysłów i składania projektów. Do wydania mamy 3000 zł. Poniżej tegoroczny regulamin oraz harmonogram.

9 grudnia 2021r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole Panią Agnieszkę Maszkowską z Fundacja Soclab – Laboratorium Badań i Działań Społecznych, która przeprowadziła pokazową lekcję rówieśniczą promującą “Szkolne budżety partycypacyjne – decydujemy wspólnie”.  Już wkrótce członkowie naszego zespołu koordynującego w składzie: Kornelia Mieszków i Wiktoria Abramowicz – 1bn,  Anna Radź – 2dn, Maja Malecka – 2gn, Monika Klimowicz – 3dn, Julia Marianna Kowalczyk – 3cn, Ania Roginela i Jan Magdziuk– 3b,  Partycja Wojtulewicz i Justyna Skarżyńska – 3fn podzielą  się zdobytą wiedzą na  godzinach wychowawczych i lekcjach podstaw przedsiębiorczości.

Nasi uczniowie po raz kolejny wykazali się przedsiębiorczością.  W ramach promocji projektu „Szkolne Budżety  Partycypacyjne – decydujemy wspólnie”. 6 grudnia 2021r.  sprzedawali pięknie udekorowane pierniki. Zysk przeznaczyli na pokrycie wydatków związanych z akcją promocyjną.

19 listopada  odbyły się warsztaty dla zespołu koordynującego, podczas których wspólnie z Panią Agnieszką Maszkowską z Fundacja Soclab – Laboratorium Badań i Działań Społecznych pracowaliśmy nad  założeniami oraz harmonogramem Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego, który już wkrótce zostanie udostępniony na stronie szkoły.

                               

W dniach od 1 do 2 października 2021 roku spotkaliśmy się na pierwszych warsztatach w ramach projektu “Szkolne budżety partycypacyjne – decydujemy wspólnie”, do którego zostaliśmy zaproszeni przez  Fundacja Soclab – Laboratorium Badań i Działań Społecznych.  Integrowaliśmy się z siedmioma zespołami ze szkół województwa podlaskiego i poznawaliśmy założenia SBP. Było to szkolenie bardzo inspirujące i motywujące do działania, podczas którego uczyliśmy się między innymi wystąpień publicznych. Nasze liceum  reprezentowały Maja Malecka – 2gn, Anna Radź – 2dn oraz Julia Łebkowska – Kiryk – 2cn. Projekt finansowany jest ze środków #nowefio Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Skip to content