Tydzień Noblowski.

  • Post author:
  • Post category:Bez kategorii

Co zrobilibyście posiadając majątek warty 6,5 miliona dolarów? Wyjechalibyście w podróż dookoła świata? Kupilibyście sobie dom z basenem i luksusowe auto? Alfred Nobel zgromadził taką sumę w dużej mierze dzięki  wynalazkom takim jak dynamit i proch bezdymny i był to dla niego poważny problem moralny. W testamencie przeznaczył zatem cały swój majątek na ufundowanie nagrody, którą dziś znamy jako Nagroda Nobla. Nagrodę Nobla przyznaje się w sześciu dziedzinach: fizyki, chemii, fizjologii lub medycyny, literatury i nauk ekonomicznych. Do tego należy doliczyć także Pokojową Nagrodę Nobla przyznawaną przez Norweski Komitet Noblowski.

V Liceum Ogólnokształcące ma zaszczyt uczestniczyć w Tygodniu Noblowskim organizowanym przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego. Dzięki temu każdego dnia od 4.10.2021 możemy otrzymywać najnowsze informacje o tegorocznych laureatach Nagrody Nobla. Zachęcamy Was do zajrzenia na stronę poniżej i zapoznania się z informacjami dotyczącymi nagrodzonych.

https://cwid.uw.edu.pl/projekt/tydzien-noblowski/materialy-edukacyjne-2021/

Materiały są na bieżąco zamieszczane w trakcie Tygodnia Noblowskiego, po ogłoszeniu poszczególnych laureatów Nagrody Nobla w danej dziedzinie.